plyšová Šmolinka

Kód: 86168
€6,30
Vypredané
Položka bola vypredaná…

Plyšový troll Třpytík.

Detailné informácie

Podrobný popis

Hoci im je už 52 rokov, všetci je stále milujeme. Ich popularita je vďaka ich jedinečnému charizmy doslova nesrmtelná, o čom svedčí aj filmový hit tohto leta The Smurf. A s týmto filmom k nám prichádza aj nová kolekcia plyšových Šmolkov.

Veľkosť šmolkovský je cca 26 cm


Prečítajte si:

Autorom Šmolkov je belgický kresliar Peyo. Ten přimaloval do frankofónneho belgického komiksu Johan & Pirlouit malé modré trpaslíkmi v roku 1958 a tí si ihneď získali tak veľkú popularitu, že o rok neskôr dostali vlastný príbeh v časopise Le Journal de Spirou.

Prvý čiernobiely film vznikol v roku 1965 a trval 90 minút. V roku 1976 vznikol ďalší príbeh, ktorý sa v roku 1983 dostal aj do USA. Od roku 1981 do 1990 bežal v USA seriál, ktorý sa nakrúcal pre televíziu NBC. Seriál bol obrovský hit a ovplyvnil celú pop-kultúru. V Československu sa vysielal seriál Šmolkovia v osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch. Okamžite zaznamenal úspech a začali sa predávať rôzne reklamné predmety ako napríklad tričká, omaľovánky alebo samolepky sa šmolkovský tematikou. Objavili sa aj komiksové knihy (napr. Šmoulí vynálezy a Čierni šmoulové). V dnešnej dobe sa seriál Šmolkovia vysiela na Televíziu Barrandov.

V roku 2011 bol natočený hraný 3D film Šmolkovia (The Smurfs). Šmolkovia sú vo filme Gargamelom vyhnaní zo svojej dedinky, dej filmu sa teda odohráva v New Yorku.

Dodatočné parametre

Kategória: Plyšové hračky
Záruka: 2 roky
Položka bola vypredaná…

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo registrujte.

Nevypĺňajte toto pole:

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: